rdes
07 اسفند 1401 - 08:39

بیستمین مسابقات ملی مهارت با حضور ۲۸ استان در گلستان برگزار می شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان گفت: بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت در رشته فناوری اطلاعات با حضور ۲۸ استان از تاریخ ۱۲ تا ۱۸ اسفندماه به میزبانی گلستان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان حمزه سرایلو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بزرگترین رویداد مهارتی در نظام آموزش فنی و حرفه ای کشور در قالب مسابقات ملی مهارت در رشته های فناوری اطلاعات از تاریخ ۱۲ تا ۱۶ اسفند با حضور ۲۸ استان کشور به میزبانی گلستان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: این مسابقات با هدف ارتقاء فرهنگ مهارت اموزی در بین جوانان کشور، معرفی آموزش های مهارتی، تبیین اهمیت و نقش ان در توسعه اقتصاد، ترغیب مسئولان تصمیم گیر و تصمیم ساز در توسعه آموزش های مهارتی، ظرفیت سازی در بین بنگاه های اقتصادی، مشارکت حداکثری آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای، صنایع و صنوف در این رویداد، رشد انگیزه های اجتماعی برای کسب مهارت، افزایش بهره وری آموزش های مهارتی، ارتقاء و تکمیل مهارت به اقشار مختلف در مقاطع مختلف تحصیلیو دانشگاهی با چشم انداز بسترسازی برای ایجاد فرصت های اشتغال پایدار برگزار می شود.

مدیرکل فنی و حرفه ای گلستان خاطرنشان کرد: مسابقات ملی مهارت بستر مناسبی برای ایجاد رقابت های علمی و سالم بین مهارت اموختگان و نیز عرصه کشف استعدادهای مهارتی در سطح جامعه است.

وی بیان کرد: این مسابقات در پنج رشته پردازش ابری، توسعه نرم افزارهای موبایل، طراحی و توسعه وب، مدیریت سیستم های تحت شبکه و راهکارهای نرم افزاری برای تجارت با ۷۸ شرکت کننده از ۲۸ استان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/۸۳۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 1057567